Home › Uszkodzenie turbiny w samochodzie

Uszkodzenie turbiny w samochodzie

Silnik, który ma spory przebieg, a posiada turbosprężarkę czy nawet dwie jest narażony na uszkodzenia. W pewnym momencie trzeba będzie się zainteresować tematem napraw takich turbin i szybko się przekonamy, że to wcale nie jest takie proste.

Te urządzenia działają pod bardzo dużym obciążeniem, dlatego trzeba precyzji w ich naprawie. Jeden mały błąd może powodować kolejne uszkodzenia i kolejne koszty. To, dlatego jeśli mamy problem z turbo to trzeba się zgłosić do firmy, która zagwarantuje nam, że to będzie działać. Najczęściej firmy dają nam pół roku gwarancji. 

 

auto3-1.jpg

 

To nie za, wiele dlatego szukajmy kogoś, kto daje rok gwarancji, bo wtedy wiemy, że na pewno wszystko zostało wykonane w taki sposób żeby działało i spełniało wszystkie nasze oczekiwania. Koszty naprawy są różne, dlatego trzeba pojechać do takiego serwisu i tam sprawdzą, co tak naprawdę się uszkodziło. Czy to turbina wraz z łopatkami czy może sterownik? Jeśli sterownik to koszty naprawy będą o wiele mniejsze. Można taki sterownik wymienić na nowy, ale jest możliwa naprawa sterowników turbosprężarek, dlatego warto to sprawdzić. O tym, co da się ze sterownikiem zrobić zdecyduje firma, która to wszystko rozbiera. Znają się na tym o wiele lepiej od nas, dlatego warto im zaufać.

Oddajemy samochód fachowcom

Można oddać cały samochód i oni wtedy rozbierają to, co trzeba. Po naprawie podliczają nas i samochodem można wracać na drogę. Można również wysłać do nich samą część, która jest uszkodzona. Wiele osób, które mają daleko do serwisu turbosprężarek wykorzystuje właśnie taką możliwość. Lepiej wysłać i poczekać niż jechać do kogoś blisko siebie, kto się kompletnie nie zna na tym jak naprawić takie urządzenia. 

 

auto3-6.jpg
 
Jeśli szukamy firmy, która jest w stanie spełnić nasze wymagania to znajdziemy ją na stronie regeneracja turbosprężarek Warszawa. To oni słyną z super jakości napraw samochodów, które mają problemy z turbiną i sterownikiem. Posiadają bardzo duże doświadczenie, które zbierali latami, ale mają również profesjonalny sprzed do przeprowadzenia diagnostyki.